• POZOR - Nová adresa
  • Praha 9 - Vysočany, ulice U Elektry
  • Otevřeno pro veřejnost
  • So-Ne 6:00 - 14:00 hod. (areál se opouští do 15:00)
  • Otevřeno pro prodejce
  • So-Ne 4:00 - 16:00 hod. (areál se opouští do 16:00)

O trzích

O Bleších trzích

Vážení návštěvníci bleších trhů, výměnný obchod, prodej přebytků a prodej věcí, které jejich majitel nepotřebuje, je věc stará jako lidstvo samo. V Evropě, zejména v Německu, Nizozemsku či Švýcarsku, patří tento typ prodeje a nákupu po mnoho let k velmi oblíbeným a "blešáky" v těchto zemích vyhledávají i zahraniční turisté.

U nás se tento fenomén rozjel ve velkém již za totality na slavné Černé louce v Ostravě. Praha měla zase svou burzu na Spartě. Po ukončení Sparty se o moto-burzu pokoušeli v areálu Reitknechtka. Tady se taky nedalo udržet, tak přišel na řadu prostor seřaďovacího nádraží Smíchov na ul.Knížecí. Konec burzy na Knížecí byl startovním bodem pro dva mladé kluky, kteří se rozhodli pokračovat v tomto druhu podnikání i přesto jak dopadli jejich předchůdci. V lednu 2003 vznikl předchůdce dnešních BLEŠÍCH TRHŮ, byla to svou rozlohou „poloviční“ BURZA OBZOR na Novodvorské ulici. Samozřejmě ani tam se nepodařilo setrvat. Skvělý prostor se podařilo pronajmout v bývalém areálu ČKD Kolbenova.

Od října 2004 tedy máte každý možnost navštívit největší bleší trhy v České Republice a snad i v Evropě. Na ploše 50 000m2 zde najdete nejen kuriozity, použité zboží, které se právě Vám může ještě hodit, ale také tu výhodně nakoupíte zboží zcela nové - za bezkonkurenčně nízké ceny! To, co nakoupíte na bleším trhu, nenajdete v žádném supermarketu! A navíc! Věci, které Vám doma již dosloužily, zabírají místo, ale je vám líto je vyhodit, můžete na bleším trhu výhodně zpeněžit. A nepotřebujete ani živnostenský list, váš zisk z prodeje osobních věcí se nedaní! Máte-li obchodního ducha, stačí každý víkend zavítat na bleší trhy v Praze!

Aktuálně jsme Bleší trhy 4.6.2016 přesunuli do krásných a nových prostor, kde Bleší trhy již zůstanou napořád. Prostory byly vybudovány nově a můžete se tedy těšit na opravdu příjedmné prostředí a užít si tak plnohodnotně prodej či nákup u nás.

Informace pro prodejce

POZOR Na vjezdové závory se snímači čárového kódu. Každý prodejce a parkující návštevník musí převzít při placení doklad s čárovým kódem, kterým se prokáže přiložením k snímači závory, při najíždění na prodejní, nebo parkovací plochu. Bez platného dokladu s čárovým kódem se není možno přes vjezdové závory dostat! Vstupné je jednorázové - kartička platí pouze na jeden vjezd! Bleší trhy jsou v provozu každý víkend od 6 do 14:00 hodin (plac je nutno opustit do 16.00hod.) za každého počasí a také v případě, že je v sobotu nebo v neděli svátek.

Pravidla pro prodejce s živnostenským listem

Prodejci - živnostníci s živnostenským listem, kteří vykonávají tuto živnost soustavně za účelem zisku, kteří prodávají především nové zboží a bazarové zboží, second hand atd. Musí mít živnostenský list opravňující k prodeji. Ohlašovací povinnost provozovny mají živnostníci, kteří u nás prodávají pravidelně a to minimálně 3 měsíce (nahlásit provozovnu s touto adresou: Park Kolbenova, Kolbenova ulice, Praha 9. Oznažit svůj prodejní stánek cedulkou se svými údaji: jméno, firma, adresa, IČO), pokud se jedná o jednorázový prodej nic hlásit nemusejí. Hlášení provozovny mohou provést na kterémkoliv úřadě v ČR zapojeném v projektu Czech POINT. Seznam Czech POINTů naleznete zde - odkaz. Pro úplnost uvádíme definici živnosti: živností je soustavná živnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem. Viz zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon).

Pravidla pro prodejce bez živnostenského listu

Prodejci mohou obchodovat pouze s vlastním použitým zbožím, které již nepotřebují a chtějí je zpeněžit. K tomu nepotřebují živnostenský list, protože neprovozují živnost. Tento prodej je brán jako jejich koníček. Pokud chcete přijet prodávat a ještě jste u nás nebyli, tak:

- kromě živých zvířat a zbraní lze prodávat v podstatě vše.
- rezervace se Vás jako prvoprodejce netýkají. Jak získat rezervaci se můžete informovat až na místě.
- stačí prostě přijet mezi 6-9 hod a po zaplacení dle ceníku najedete do placu. Postavit se můžete v zadní části placu mimo číslovaná místa podél plotu a místa obsazená stánky.
- místa mají rozměr 4x5m a 4x7m proto, aby prodejce mohl stát na tomto místě i se svým vozem.
- na místa najedete pouze jednou. Není možné ráno přijet vyložit a odjet. Do placu Vás v jeden den dvakrát nepustíme.
- přípojka na el. proud není možná. Pokud potřebujete el. proud musíte si dovézt vlastní centrálu.
- rozhodně není možné zaplatit prodejní místo vyložit zboží a auto si odstavit na parkoviště.

Podmínky pro držitele rezervací

Platit rezervaci vždy do konce měsíce na měsíc následující.
Najíždět na místa nejpozději do 9.00 hodin (později se na místo autem nepouští).
Udržovat čistotu a pořádek na místě (nedodržení bude pokutováno - 500 Kč).
Nepřesahovat vymezený prostor daného místa (vyznačen bílou čárou).
Při najíždění na prodejní místo je nutno se prokazovat platnou rezervací.
Platí přísný zákaz odstraňování a jakákoli manipulace s hraničními kolíky.
Za ztrátu karty účtujeme pokutu 100 Kč.
Na místech nesmí zůstávat nic jiného nežli stánky (zákaz ponechávat koberce, krabice, děevěné skříňky apod.).
Rezervaci můžete získat jedině v případě, že jste se účastnili prodeje alespoň 10x.

Chcete zanechat svůj stánek na místě

Chcete-li zanechat svůj stánek stát po celý týden na místě - musí to být pouze železná konstrukce bez plachty (taktéž není dovoleno zanechávat na místě dřevěné stolky, palety apod.).

ZE ZÁKONA JSTE POVINNI SI SVŮJ ODPAD ODVÁŽET

POZOR! Jsme na nové adrese.

Od 4.6.2016 jsme přesunuli Bleší trhy do nově vybudovaných prostor. Nově nás najdete v ulici U Elektry, Vysočany - Praha 9.

Kyvadlová doprava ZDARMA

Kyvadlová doprava ZDARMA jezdí od metra Hloubětín přímo k Bleším trhům U Elektry. Využijte naší dopravy a pohodlně se nechte zavézt až na místo Bleších trhů.

Facebook

Pokud hledáte dalš informace, zkuste navštívit náš Facebook.

Nenašli jste to co jste chtěli?

Neváhejte nás kontaktovat.

Otevřeno:

Každou sobotu a neděli od 6 - 14.00 hodin.

B